Autor Wiadomość
s'the figurehead
PostWysłany: Wto 0:44, 26 Wrz 2006    Temat postu:

beyond napisał:
To taka ogólna dygresja była, żaden zarzut pod konkretnym adresem. Jedynie kamyczek Wink

Ale jeśli już pytasz, to tak - czuję się bardzo wyjątkowy Cool Tyle, że niekoniecznie dlatego, że slucham tego czego slucham, 'czytam czy oglądam'.

No dobra, nie będę aż tak skromny. Kiedyś nawet w przypływie emocji napisałem:

***

rozmawiamy w rytmie tętnic
nie nagramy tego
nie usłyszą nas
rozmawiamy w rytmie tętnic
na ekranie nie ukaże się nasz
dialog o czarodziejach

nieprzytomnie świadomi własnej
wyjątkowości

2003
cyjanek
PostWysłany: Pon 20:10, 25 Wrz 2006    Temat postu:

och, otoz to Cool jak to kiedys ujela pewna osoba [forumowicz z poprzedniego forum zreszta], 'nie jestem taki, bo slucham the cure, tylko slucham the cure, bo jestem taki' [slucham, czytam, ogladam, itd].


a co do popkultury, to sadze ze jakiekolwiek uogolnianie nie ma sensu, moim zdaniem bzdura jest zarowno "wszyscy sa wyjatkowi", jak i "spoleczenstwo ma mozg wyzarty przez mtv". prawda jest gdzies pomiedzy, wszystko zalezy od konkretnej grupy ludzi, srodowisk, inne poglady bedzie miala grupa ludzi z zawodowki rzezniczej, a inne studenci ambitnego kierunku [to tez uogolnienie, ale to tylko przyklad]. cos jak u Nietzschego, jest grupa panow i grupa niewolnikow :>, i trudno jakos rozciagac jedna miare na cale spoleczenstwo.

a co do czasow, to mozliwosci sa takie [internet, milion kanalow w tv], ze kultura powinna wrecz kwitnac.. Cool
qr_wishful_thinker
PostWysłany: Pon 19:25, 25 Wrz 2006    Temat postu:

Tylko, że - proszę Panów - to, co oglądamy, czego słuchamy i wszystko inne czym się raczymy upajając się swą wyjątkowością, siłą rzeczy wynika z tej wyjątkowości, czyż nie? Jeżeli oczywiście przyjmujemy, że nasza wyjątkowość nie wynika z tego, czym się intelektualnie zabawiamy Cool, jak szacowny Przedmówca wspomniał.
beyond
PostWysłany: Pon 13:30, 25 Wrz 2006    Temat postu:

To taka ogólna dygresja była, żaden zarzut pod konkretnym adresem. Jedynie kamyczek Wink

Ale jeśli już pytasz, to tak - czuję się bardzo wyjątkowy Cool Tyle, że niekoniecznie dlatego, że slucham tego czego slucham, 'czytam czy oglądam'.
s'the figurehead
PostWysłany: Pon 0:10, 25 Wrz 2006    Temat postu:

Dygresja, jak dla mnie, niekonieczna. Oczywiście, że to co pisałem działa w dwie strony, a jeśli chodzi o poczucie wyższości, czy wyjątkowości, to jakoś się nie poczuwam, a Ty? Wink A przy okazji, fanem dekjur , nie jestem i nigdy nie byłem. Ja, ICH po prostu lubię... Cool
beyond
PostWysłany: Nie 20:51, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Co gorsza, to co dla nas jest szczytem intelektualnego wysublimowania dla innych moze okazac się tępawym chłamem.
Ostrożnie z upajaniem się własną wyjątkowością no i ogólnie z łatkami - fani dekjur Cool
s'the figurehead
PostWysłany: Nie 13:47, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Wiesz, myślę że wiele zależy od punktu widzenia, a i oczekiwań konsumenckich. Co dla Ciebie może być totalnym chłamem, dla innych cudownym i cennym odkryciem. No, ale tu się pewnie zgadzamy. Myślę też, że w pozostałych kwestiach dotyczących tego jakże relatywnego tematu, również nasze spojrzenie, biegnie w jednym kierunku. Pozdrawiam. Wink
Kiurczyński
PostWysłany: Śro 15:56, 13 Wrz 2006    Temat postu:

s'the figurehead napisał:
Nie zgodzę się, że obecna, czy jakakolwiek wcześnej popkultura, stawałaby się zalążkiem czy ogniwem dla fal przemocy, chamstwa, zidiocenia, czy zuubożenia językowego. Jedno jest pewne, że podnosi poprzeczkę, kiedy trzeba szukać rzeczy cennych i wartościowych kulturowo, (bo chyba o takich jest mowa).


Zakładając ten wątek chodziło mi o wywołanie dyskusji o tym czy popkultura, a szczególnie ta jej prymitywna odmiana, która tak trafia do wielu nie jest przykładem, że głupota, prymitywizm i zubożenie języka to wyznacznik obecnych czasów. Że oto na naszych oczach zostaje uformowany przez wielkie korporacje nowy typ człowieka, który chłonie wszystko tak jak gąbka. Nie bez przyczyny popkultura, o której tu mówie posługuje się prymitywną formą przekazu adresowaną do prostych ludzi, tak by każdy zrozumiał o co chodzi. Tak więc nie zgodzę się z Tobą s'the figurehead, że popkultura podnosi poprzeczkę bo twierdzę, że jest wprost przeciwnie gdyż ta forma popkultury drastycznie ją obniża.Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest wielu ludzi, którzy szukają w popkulturze czegoś więcej. O nich tu teraz akurat nie chodzi.
s'the figurehead
PostWysłany: Sob 13:36, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Pozornie wygląda mi ten wątek na chęć wywołania przez autora szerszej, głębszej (intelektualnie) dyskusji. A dlaczego tylko pozornie? Cóż, bo jakoś nie do końca wiem o co Szanownemu Autorowi chodzi. Pisze na wstępię:
Kod:
Jakby nie patrzeć wszyscy jesteśmy dziećmi popkultury, z tą różnicą, że jedni gustują w rozrywkach bardziej zajmujących umysł inni mniej. Jedni poruszają się rozmyślnie w tym gąszczu masowych produktów inni chwytają to co w danym momencie modne, trendy i na czasie

Tak jest od momentu pojawienia się ów zjawiska, jak się zdaje. A poruszać się rozmyślnie po calym tym badziewiu popkulturowym, to stąpać po naprawdę grząskim gruncie. Można się uświnić. I dalej:
Kod:
Kiedy tak obserwuję narastającą falę przemocy, chamstwa i upodlenia języka zastanawiam się co jeszcze nas czeka. Czy już mieć wyparło być? Co o tym myślicie?

I tu jakby przeskakujemy na zupełnie inny grunt. Zdaje się, że betonowy, z rzędem peerelowskich blokowisk w tle. Nie zgodzę się, że obecna, czy jakakolwiek wcześnej popkultura, stawałaby się zalążkiem czy ogniwem dla fal przemocy, chamstwa, zidiocenia, czy zuubożenia językowego. Jedno jest pewne, że podnosi poprzeczkę, kiedy trzeba szukać rzeczy cennych i wartościowych kulturowo, (bo chyba o takich jest mowa). Czy odwieczna kwestia mieć, czy być, odnosi się jedynie do zjawiska, które autor porusza? Nie wydaje mi się, żeby akurat ono miało tu największe znaczenie.
Darek
PostWysłany: Pią 22:39, 08 Wrz 2006    Temat postu:

Tak. "Mieć" wyparło "być". Staliśmy sie społeczeństwem konsumpcyjnym, w którym najważniejsza jest mamona. Niestety, dziś trudno bez niej coś zdziałać.
Kiurczyński
PostWysłany: Pią 12:54, 08 Wrz 2006    Temat postu: DZIECI POPKULTURY

Jakby nie patrzeć wszyscy jesteśmy dziećmi popkultury, z tą różnicą, że jedni gustują w rozrywkach bardziej zajmujących umysł inni mniej. Jedni poruszają się rozmyślnie w tym gąszczu masowych produktów inni chwytają to co w danym momencie modne, trendy i na czasie. Kiedy tak obserwuję narastającą falę przemocy, chamstwa i upodlenia języka zastanawiam się co jeszcze nas czeka. Czy już mieć wyparło być? Co o tym myślicie?

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group